PATRONAT HONOROWY NAD TURNIEJEM OBJĘLI

 

PARTNEREM GŁÓWNYM WYDARZENIA JEST SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO

 

Oddział PTTK im. Zygmunta Kwiatkowskiego – gospodarz Zamku Golubskiego, organizuje kolejną, 43. edycję Wielkiego Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego, który odbędzie się w dniach 5-7 lipca 2019 r.

 
 
 

Golubski turniej to widowiskowa i dynamiczna rywalizacja około stu konnych i pieszych. Jednocześnie jest to atrakcyjne barwne wydarzenie dla tysięcy gości – głównie rodzin z dziećmi, ale także, co jest dla nas bardzo ważną misją – jest to żywa lekcja historii i patriotyzmu.

To barwne, znane w Polsce i za granicą, wydarzenie przyciąga do Golubia-Dobrzynia rekonstruktorów różnych okresów historycznych.

Wczesnośredniowieczni wojowie słowiańscy prezentują swoją sprawność w walkach na miecze i tarcze, ciężkozbrojni, średniowieczni rycerze, stają w szrankach i w efektownych pojedynkach kruszą kopie, zaś Chorągiew Husarska Województwa Kujawsko-Pomorskiego z siedzibą na Zamku Golubskim, ukazuje skuteczność i piękno siedemnastowiecznej, najgroźniejszej jazdy świata.

Z kolei w zmaganiach podczas „Golubskich gonitw do pierścienia”, rycerze „na lekko” - bez zbroi, w sposób wielce dynamiczny wykonują cztery próby zręcznościowe, w których wykazują kaskaderską sprawność i kunszt jazdy konnej.

Zmaganiom turniejowym towarzyszyć będą m.in. recitale Nadwornego Lutnisty Królewny Anny Wazówny w salach zamkowych, występy zespołu muzyki dawnej Capella Antiqua Castelli Golubensis, inscenizacje, zabawy dla dzieci, obozowiska rycerskie, jarmark.

Według wstępnych założeń w turnieju wezmą udział reprezentacje Włoch, Niemiec, Szwecji, Francji, Kanady i Polski. Żywo zainteresowani udziałem w turnieju są przedstawiciele USA i Finlandii, którzy zgłosili wolę uczestnictwa.

Wstępny program turnieju przedstawia się podobnie do edycji ubiegłorocznej (program turnieju 2018):

- piątek, 18. 00 - przemarsz przez miasto i inauguracja turnieju na golubskim Rynku,

- sobota, 11.00 - otwarcie turnieju, potyczki turniejowe konnych i pieszych, pokazy itp.,

- sobota, 22.00 - konny pokaz z ogniem,

- niedziela, 11.00 - otwarcie drugiego dnia turnieju, finały, turniej międzynarodowy, finały zmagań pieszych, pokazy itp.

Zakończenie turnieju nastąpi ok. godz. 18.00.

Kontakt w sprawach organizacyjnych, promocji itp.: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Kontakt w sprawie rezerwacji miejsc na stoiska handlowe na jarmarku itp.: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Kontakt telefoniczny: 56 683 24 55 lub 609 388 510.

PROGRAM I SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE WKRÓTCE...

 

Reportaż z ubiegłorocznego Turnieju:

KONTAKT I REZERWACJA

Zamek Golubski - Oddział PTTK im. Zygmunta Kwiatkowskiego

87-400 Golub-Dobrzyń, ul. PTTK 13

NIP 878-000-41-81

Nr konta bankowego: 09 1020 5024 0000 1502 0007 6919

Kontakt i rezerwacje:

Tel. 56 683 24 55
Tel. kom. 609 388 510
E-mail: zamek@zamekgolub.pl

Restauracja:

Tel. 691 952 433
E-mail: restauracja@zamekgolub.plREZERWUJ ONLINE

FORMULARZ KONTAKTOWY: