Szlak Kopernikowski na Kujawach i Pomorzu – wystawa plenerowa na Zamku Golubskim

Od soboty (23.03.2024 r.) na placu Zamkowym do zwiedzania dostępna jest wystawa plenerowa – Szlak Kopernikowski na Kujawach i Pomorzu.

Golub-Dobrzyń jako jedno z wielu miast województwa kujawsko-pomorskiego, przyłączyło się do promocji  Szlaku Kopernikowskiego w naszym regionie. Celem wystawy jest promowanie kluczowych miejsc i obiektów znajdujących się na terenie województwa kujawsko- pomorskiego, które ściśle powiązane są z życiem wielkiego astronoma. Jest to najmłodszy w regionie szlak kulturowy, mający znacząco uatrakcyjnić ofertę turystyczną województwa, pokazać je jako atrakcyjne kulturowo, ale także ma pełnić rolę edukacyjną, uświadamiając i zapoznając turystów przemierzających szlak o życiu i działalności Mikołaja Kopernika oraz o jego związkach z regionem.  Otwarcie Szlaku jest ściśle powiązane z 550. rocznicą urodzin Mikołaja Kopernika, którą obchodziliśmy w 2023 roku.

Organizatorem wystawy jest Kujawsko-Pomorskie Centrum Dziedzictwa w Toruniu, całe wydarzenie objęte jest także Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego,  dofinansowane zostało z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Zapraszamy serdecznie wszystkich mieszkańców powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego, a także okolicznych gości do skorzystania z okazji i zapoznaniem się z niezwykłym życiem Mikołaja Kopernika. Wystawa dostępna jest do 22.04.2024 r.